Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı 4 bölüm halinde | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı 4 bölüm halinde yapılmaktadır-520

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı 4 bölüm halinde yapılmaktadır.

1. Use of English :

yabancı öğrencilerin akademik düzeyde kelime bilgisi yetkinliklerini ölçmek için hazırlanmış çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır. öğrencilerin dilbilgisi yetkinliklerini ölçmek için hazırlanmış çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadırİngilizce kullanımını değerlendirmeye yönelik seçmeli sorular sorulmaktadır. (40 puan)

2. Vocabulary & Sentence Analysis :

Kelime bilgisini değerlendirmeye yönelik ve cümleleri analiz etme becerisini değerlendirmeye yönelik çoktan seçmeli sorular sorulmaktadır. (20 puan)

3. Reading Comprehension :

yabancı öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama ve bilmedikleri sözcüklerin anlamını çıkarma becerilerini ölçmeye yönelik olup. öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama ve bilmedikleri sözcüklerin anlamlarını metinden çıkarabilme yeteneklerinin değerlendirildiği sınav yaklaşık 20 adet çoktan seçmeli soru içermektedir. (20 puan)

4. Writing :

öğrencilerin kendilerine verilen bir konu hakkındaki fikirlerini yazılı olarak ifade etme becerilerinin ölçülmesine yöneliktir. Öğrencilere 3 farklı kompozisyon konusu verilir ve bunlardan biri hakkında, yaklaşık 300 kelime kullanması beklenerek, kompozisyon yazılması istenir. (20 puan)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com