Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
Türkçe dilini eğitimi | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

Türkçe eğitimi-447

Türkçe dilbilgisini eğitimi
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kontrol edilmemiş
Dil; duygu, düşünce ve isteklerin ses ve değişik kanallarla başkalarına aktarılmasını sağlayan bir araçtır. İletişim kurma ihtiyacından doğmuştur. Dil dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinin işlevsel bütünlüğünden oluşur. Bu becerilerin edinim sırası dinleme ,konuşma, okuma ve yazmadır. İnsan doğumundan itibaren, dinleyerek dili öğrenmeye başlar. Dinleme ve konuşma gibi etkinliklerde bulunan insanın dinleme ve konuşma becerileri okul çağına kadar belli bir düzeye gelir.A ncak toplumun bilgi birikiminin yeni bireylere aktarımında dinleme ve konuşmadan daha fazla becerilere ihtiyaç vardır, bu beceriler okuma ve yazmadır. Bu becerilerin eğitim-öğretimi okulda yapılır. Okullarda ilk okuma-yazmadan başlanarak Türkçe eğitimi yapılır. Türkçe dilini eğitiminin genel amaçları şöyle özetlenebilir:[1]öğrencilerin sözcük dağarcığını zenginleştirmek.
Öğrencilere Türkçe dilbilgisininin kurallarını sezdirmek, onların Türkçe dilbilgisiniyi bilinçle, özenle ve güvenle kullanmalarını sağlamak.
Öğrencilere dinlediklerini anlama becerisi kazandırmak.
Öğrencilere konuşma beceri ve alışkanlığını kazandırmak.
Öğrencilere okuduklarını anlama becerisi kazandırmak.
Öğrencilere yazma becerisi ve alışkanlığı kazandırmak.
Öğrencilere dinleme ve okuma alışkanlığı kazandırmak.
Söz konusu amaçlarla ilgili olarak kazandırılacak davranışların bazıları bilişsel iken pek çoğu psikomotor becerilerdir. Bu davranışların eğitiminde uygun yöntem ve teknikler uygulanmalıdır. Özellikle psikomotor becerilerin eğitiminde yaparak-yaşayarak öğrenme önemlidir. yabancı öğrencilerin kendilerinin ortaya çıkardığı bilgiler, dikte edilerek öğrenilen bilgilerden daha kalıcıdır.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com