Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
Türkçe dilbilgisini Bilgi'ye Hoşgeldiniz! | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

Türkçe Bilgi’ye Hoşgeldiniz!-474

Türkçe Bilgi’ye Hoşgeldiniz!
Türkçe dilini Bilgi 2004 yılından beri yayında olan, genel başvuru ve bilgi sitesidir. Sitemizdeki Ansiklopedi, , haritalar, resimler ve diğer bölümleri kullanarak on binlerce konuda bilgi, belge ve görsel ile haritalara erişebilirsiniz. Aradığınız konuda bilgi almak için üstte yer alan arama alanını kullanabilirsiniz. Soru, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşmak için iletişim formumuzu doldurup bize göndermeniz yeterli.

Ansiklopedi: Altın Oran

Altın oran, doğada sayısız canlının ve cansızın şeklinde ve yapısında bulunan özel bir orandır. Doğada bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, yüzyıllarca sanat ve mimaride uygulanmış, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır. Doğada en belirgin örneklerine insan vücudunda, deniz kabuklulularında ve ağaç dallarında rastlanır. Platon’a göre kozmik fiziğin anahtarı bu orandır. Altın oranı bir dikdörtgenin boyunun enine olan “en estetik” oranı olarak tanımlayanlar da vardır.

Binlerce kişi, Türkçe dilbilgisini Bilgi’de öğreniyor ve paylaşıyor. Sen de katıl!

Mustafa Kemal Atatürk
Turkiye Cumhuriyeti‘nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk‘ün detaylı hayatı ve eserleri. Atatürk köşemizi ziyaret edin.

Türk Cumhuriyetleri ve dünya haritası
Türkiye ve dünya haritaları. İnteraktif haritalar. Ülkeler, şehirler, ilçe ve köyler ile dünya genelinde coğrafi birimlerin konum ve haritaları

Ansiklopedik bilgiler
Türkçe dilbilgisini Bilgi ansiklopedi sayfalarında on binlerce konuda bilgi belge ve resim yer alıyor. Aradığını konuda detaylı bilgiler ansiklopedi bölümümüzde.

Sözlükler
Detaylı Türkçe ve İngilizce sözlük. Türkçe dilbilgisini Bilgi sözlük sayfalarında yaklaşık 800.000 kelimenin çeşitli dillerdeki anlamlarını bulabilirsiniz.

tarihte Bugün
Sorular
En Yeni Bilgiler
Güncel Bilgiler
Popüler Bilgiler
Yorumlar
Bugün (11 Mayıs 2013)
11 Mayıs Gregorian Takvimine göre yılın 131. günüdür. günümüzderaki sene için 234 ( Artık yıllarda 235) gün var.
Olaylar
Dünyadaki olaylar
Türkiye’deki olaylar
1920 Ferid Paşa hükümeti, Mustafa Kemal’i idama mahkum etti ve askerlikten uzaklaştırdı.
1948 Hamamizade İhsan öldü.
1949 İsrail BM’ye kabul edildi.
1952 Sermet Muhtar Alus öldü.
1953 Karayolları Trafik Kanunu kabul edildi.
1954 Yazar Sait Faik Abasıyanık öldü.
1960 Ereğli Demir Çelik Fabrikaları kuruldu.
1965 Donanma Cemiyeti kuruldu.
1973 Antalya Televizyonu paket program yayınına başladı.
1976 Çay alım kampanyası Rize’de Gümrük ve Tekel Bakanı Orhan Öztrak tarafından 8.5 lira baş fiyatla açıldı.
1977 Tuz sıkıntısını önlemek amacıyla 200 bin ton tuz ithaline karar verildi. Böylece Türk Cumhuriyetleri, yaklaşık yarım asırdan beri ilk kez dışardan tuz aldı.
1984 Haftalık çalışma süresi yeni çıkarılan tüzüğe göre 45 saate indirildi. Günlük çalışma süresi, 6 gün çalışılan işyerlerinde 7.5, beş gün çalışılan işyerlerinde 9 saat olarak belirlendi.
1990 Milli Prodüktivite Merkezi (MPM) yılın en verimli altı işçisini seçti. Fahrettin Bolat: Tulomsaş Genel Müdürlüğü, Mutlu Çelik: Altınyıldız İstanbul, Mehmet İlhan: STFA İnşaat İzmir, Kazım Karaman: TEK İşletme Müdürlüğü Trabzon, Hasan Hüseyin Örencik: Arçelik, Tevfik Ünal: PEG. Profilo AŞ.
1996 Cumhuriyet geçmişinde ilk kez bir hükümetin aldığı güvenoyuna ilişkin TBMM kararı iptal edildi. Anayasa Mahkemesi, RP’nin başvurusu üzerine Çekiç Güç, OHAL ve hükümetin güven oylamasına ilişkin oylamaları iç tüzüğe aykırı olduğu gerekçesiyle iptal etti. İptal kararı ortalığı karıştırırken, TBMM Başkanı Mustafa Kalemli, ‘Kriz yoktur, Anayasa Mahkemesi kararları geriye dönük değil, ileriye matuftur’ dedi.
2001 Rekabet Kurulu, Türk Telekom’a soruşturma açtı.
2001 Hazine, garantisi altında gerçekleştirilmesi öngörülen 29 YİD ve işletme hakkı devir projelerinin uygulama sözleşmeleri için, görüşlerini Enerji Bakanlığı’na iletti.
2001 Bankacılık Yasası Meclis’ten geçti.
2001 Kanadalı federal yargıç, Malta’nın Nazizm kurbanlarına tazminat ödemesine ilişkin süreci başlattı.
2003 SP 1. Olağan Kongresi’nde Genel Başkanlığa Necmettin Erbakan seçildi.

Doğumlar
Ölümler

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com