Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
TOEFL sınavı Yeditepe Hazırlık Atlama | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

TOEFL sınavına girip yazılı sistemde TOEFL PBT 550 veya Internet tabanlı sistemde YANİ TOEFL İBT 79 alan öğrenciler ve IELTS (Akademik) sınavından Re-234

TOEFL sınavına girip yazılı sistemde TOEFL PBT 550 veya Internet tabanlı sistemde YANİ TOEFL İBT 79 alan öğrenciler ve IELTS (Akademik) sınavından Reading notu en az 6 olmak koşuluyla total’de 6,5 aldığını belgeleyen öğrenciler yabancı dil yeterlilik sınavından muaf tutulurlar.

Yukarıda belirtilen şartları yerine getiremeyen öğrenciler üniversitenin İngilizce Hazırlık Bölümünün yaptığı İngilizce yeterlik sınavından 100 üzerinden 60 almak zorundadırlar.

Aksi durumda öğrenciler, en çok iki akademik yıl İngilizce Hazırlık Bölümüne devam etmektedirler. Ayrıca isteğe bağlı olarak yaz okuluna da katılabilirler.
YEDİTEPE PROFICIENCY (HAZIRLIK ATLAMA SINAVI) SINAVININ İÇERİĞİ
Yeditepe Üniversitesi Proficiency sınavı 4 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm de öğrenciler akademik düzeyde dilbilgisi yetilerini ölçmek için hazırlanmış sorulara tabi tutulurlar. Öğrencilere bu bölümde toplam 40 puanlık çoktan seçmeli sorular yöneltilmektedir. İkinci bölüm olan Vocabulary bölümünde ise öğrencilere akademik düzeyde kelime bilgisini yetilerinin ölçmek için hazırlanmış toplam 20 puanlık çoktan seçmeli sorular yöneltilmektedir.

Üçüncü bölüm olan Reading Comprehension bölümünde ise öğrencilere okuduğunu anlama, yorumlama ve bilmedikleri sözcüklerin anlamını çıkarma yetilerini ölçmek için toplam 20 puan değerinde çoktan seçmeli sorular yöneltilmektedir.

Sınavın günümüzde bölümü olan Writing yani yazman bölümünde ise öğrencilere verilen bir konu hakkındaki fikirlerini yazılı olarak ifade etmeleri istenir..Öğrencilere 3 kompozisyon konusu verilir ve aralarından 1 tanesini seçmeleri istenir ve seçtikleri konuda 300 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Bu bölüm 20 puan değerindedir.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com