Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
Proficiency Hazırlık Atlama Hazırlık Muafiyet Sınavı Nedir ? | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

Proficiency (Hazırlık Atlama / Hazırlık Muafiyet) Sınavı Nedir?-330

Proficiency (Hazırlık Atlama / Hazırlık Muafiyet) Sınavı Nedir?

Proficiency sınavları üniversitelerin ihtiyaçları doğrultusunda kendi bünyelerinde hazırlayıp yaptıkları ingilizce yeterlilik sınavlarıdır.

Bu sınavlar iki amaç için yapılırlar;

Hazırlık Atlama (Muafiyet) : Üniversitelerin öğrenim yılı başında, yeni kazanan ya da yüksek lisans programlarına katılan öğrencilerin hazırlık sınıfından muaf olabilecek ingilizce seviyesine sahip olup olmadıklarını tespit etmek için.

Sınıf Geçme : Üniversite öğrenim yılı sonunda, üniversitelerin hazırlık sınıfını okumuş yabancı öğrencilerinin sınıfı geçebilecek ingilizce bilgisine sahip olup olmadıklarını tespit etmek için.

Proficiency sınavları genel olarak akademik düzeyde olan Dilbilgisi (Grammar), Kelime Bilgisi (Vocabulary), Okuduğunu Anlama (Reading Comprehension), Dinlediğini Anlama (Listenining Comprehension), Yazma (Essay Writing) bölümleri ve bazı üniversitelerde yapılan Konuşma (Speaking) bölümünden oluşmaktadır.

Proficiency sınavları, üniversitelerin ihtiyaçları doğrultusunda kendi bünyelerinde hazırlandığı için TOEFL ya da diğer ülkelerarası sınavlar gibi standardize edilmiş sınavlar değildirler. Sınav içerikleri kurumdan kuruma zenginlık göstermekte ve her üniversite kendi ihtiyaçları doğrultusunda bir sınav formatı belirlemektedir. Bu nedenle, örneğin İTÜ ‘nün Proficiency sınavına hazırlanmak Boğaziçi, Bilgi, Bahçeşehir ya da diğer bir üniversitenin sınavına hazırlanmakla eşdeğer değildir. Bu nedenle, öğrencilerin girecekleri sınav hakkında bilgi sahibi olmaları, sınav stratejisi ve uygulanacak taktikler için büyük öneme sahiptir.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com