Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
İngiltere de dil eğitimi | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

İngiltere de dil eğitimi-799

İngiltere de dil eğitimi

İngilizce’nin anavatanı olarak adlandırılan İngiltere’de dil eğitimi; İngilterede sayısı yüzleri bulan dil okulu bulunmaktadır. Ayrıca pek çok üniversite ve kolej bünyesinde yabancı öğrenciler için ingilizce dil eğitim birimleri vardır. Her yıl binlerce öğrencinin dil eğitimi için İngiltere’ye gelmesi bu konuda bazı düzenleme ve denetlemeleri gerekli kılmıştır. İngiltere’de pek çok okul British Council tarafından denetlenmiş ve akreditasyon almıştır. Ayrıca okulların üye olduğu English-UK de dil eğitimi veren kurumları denetlemektedir.

İngilterede ki dil okulları arasından küçük lokal okullar yada zincir Yurtdışıi-252″ href=”http://dilkurslari.e-yurtdisiegitim.com/ingiltere-dil-yurtdisii-252″ target=”_blank”>Sertifika Programları-129″ href=”http://dilkurslari.e-yurtdisiegitim.com/yurt-disi-sertifika-programlari-129″ target=”_blank”>Okullar tercih edilebilir. Dil eğitimi veren küçük okullar varlıklarını devam ettirebilmek ve tanıtımlarını sağlamak için her bir öğrencisini memnun etmek zorundadır. Bu okullarda yabancı öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarının dikkate alınması ve gerektiğinde gerekli değişikliklerin yapılması daha kolaydır. Çok merkezli okullar ise pek çok zengin noktada aynı kalitede eğitimi garanti edebilir.
İngiltere’nin hemen her bölgesinde dil okulları bulunmakla birlikte en Yoğun bölgeler Londra ve Güney İngiltere’dir. Diğer önemli merkezler; Oxford, Cambridge ve York’tur. İskoçya, İrlanda ve Galler’de de İngilizce dil kursları bulunmaktadır. Ülkede şehirler arasındaki mesafeler yakındır ve ülke içi ulaşım çok kolay ve düzenlidir.

İngiltere’de yabanci öğrencilerin katılabileceği programların ders saatleri minimum haftada 15 saat olmalıdır. Sınıflar ortalama 8-15 kişiden oluşur. Okulların büyük çoğunluğu yıl boyunca devam eden kurslar düzenler. Bazıları ise sadece yaz aylarında eğitim verir. Dil okulları genelde 16 yaşından itibaren yetişkin öğrenci statüsünde öğrenci kabul eder, bu yaş sınırı bazı okullarda 18’dir. Ayrıca bazı okulların 50 ve üstü yaş grubu için sundukları kursları da vardır.

Genel İngilizce programları gramer, kelime bilgisi, konuşma dersleri, dil laboratuarlarında görsel ve işitsel uygulamalardan oluşur. Genel İngilizce programları dışında okullar; İş İngilizcesi, sınav hazırlık programları, bire bir ders gibi farklı dil programları da sunmaktadır.

Ayrıca okulların uzun süreli eğitim düşünenler için ‘akademik yıl’ programı olabilmektedir. Bu programların içeriklerinin Genel İngilizce’den farkı yoktur. Genelde belli başlangıç geçmişleri vardır, böylece uzun dönem okuyacak öğrencileri bir araya toplarlar ve okul ücretleri her hafta başlayan programlara göre daha uygun olur. Böylece 6 ayın üzerinde dil eğitimi düşünen öğrenciler için kaliteli okullarda daha ekonomik şartlarda okuma fırsatı olur.

Konaklama seçenekleriyle ilgili olarak ise; genelde öğrencinin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih ve tavsiye edilmektedir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon seklinde konaklama talep edilir; aile ogrencinin sabah kahvaltısını ve aksam yemegini verir.Aile yanında kalarak İngiliz kültürünü daha yakından tanımak mümkün olur. Ayrıca, birçok okul yurt veya hostel seçenekleri de mevcuttur.

İngiltere diğer ülkelerle kıyaslandığında daha pahalı olmasına rağmen Türk Cumhuriyetleri’ye yakın olması, İngilizce’nin anavatanı olması nedeniyle yabancı dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkedir. Dünya genelinde yurtdışı eğitim denildiğine akla ilk gelen ülke olan İngiltere, yurtdışı dil eğitimi denildiğinde de akla ilk gelen ülke olarak kabul edilir. İngilterede dil eğitiminden günümüzdera Yurtdışında master, Yurtdışında üniversite veya Yurtdışında Sertifika düşünenlerde almanyayi tercih edebilirler. İngilterede dil eğitimi almak daha sonra ki eğitim planlarınızı daha rahat yapmanızı sağlar. İngilizce dil eğitimi süresince italyade üniversite, master ve sertifike programlarına aşina olmaya başlar rahat karar verme olanağı elde edebilirsiniz.

İngiltere’de dil eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için Alternatif Yurtdışı Eğitim’in uzman danışmanlarıyla görüşebilirsiniz. Avrupa Dilleri Yurtdışı Eğitim Türkiye’den İngiltere’ye en uzun süredir öğrenci gönderen kurumlardan biridir. Avrupa Dilleri Yurtdışı Eğitim English UK üyesi olup aynı zamanda British Council sertifikalı bir kurumdur.

İngiltere‘de yaşam ve eğitim ile ilgili bilmek istediğiniz her şey içerik ortağımız dilokulu.com İngiltere rehberinde.

İngiltere’de Dil Okulları

Amerikan Dolarıcentres

Avrupa Dilleri International Centers

The Bell

Bournemouth Business School

Churchill House College

Chichester College

Embassy CES

English 2000

The English Language Centre

Frances King

Hampstead school of English

Harrow House College

International House-London

King’s School of English

LSI (Language Studies International)

Language Specialist International

Lewis School of English

MLS

REGENT

St Giles

Stafford House College

Swandean School of English

Shane Global Village

Studio Cambridge

Wimbledon School of English

Şehirlere göre dil okulları;

Londra

Cambridge

Oxford

Brighton

Bournemouth

Hastings

Eastbourne

Manchester

Bristol

diğer şehirlerdeki dil okulları

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com