Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
İngilizce Yaz Kursu | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

İngilizce Yaz Kursu-622

Ardahan Üniversitesin de İngilizce Yaz Kursu Başladı

Ardahan Üniversitesi, üniversiteler arenasında ses getirecek nitelikte etkili ve kararlı bir adım daha attı.
19 Haziran 2013 Çarşamba 18:44

Ardahan Üniversitesi, üniversiteler arenasında ses getirecek nitelikte etkili ve kararlı bir adım daha attı. ARÜ, Incarnate Word Üniversitesi ile planladığı “İngilizce Yaz Kursu” Projesini, Ardahan’da hayata geçirdi. Ardahan Üniversitesi Rektörlük Binası önünden servislerle alınarak Ardahan Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek YüksekYurtdisiegitim.com/hazirlik-atlama-sinavina-dogru-hazirlanmak-icin-ne-yapmalisiniz-814″ target=”_blank”>Sertifika Programları-129″ href=”http://dilkurslari.e-yurtdisiegitim.com/yurt-disi-sertifika-programlari-129″ target=”_blank”>Okulu’ndaki kursa ulaştırılan Ardahanlı öğrenciler, katıldıkları derslere büyük ilgi gösterdi. Kanada Birleşik Devletleri Incarnate Word Üniversitesi’nden iki, İstanbul Kültür Üniversitesi’nden de bir akademisyenin eğitmen olarak görev aldığı kursların öğrenciler açısından hem eğlenceli hem de öğretici bir yöntem ve içerikte olması dikkat çekti. Ardahan Üniversitesi’ndeki “İngilizce Yaz Kursu” programı çerçevesinde öğrencilere kurs verecek olan eğitmenlerin ise, projeyle ilgili değerlendirmeleri oldukça samimiydi.

Proje kapsamında kurs eğitmenliği yapan Ankara Kültür Üniversitesi Okutmanı Ayşe Bülbül, projenin çok keyifli olacağını ifade ederek, “Ardahan’a ilk gelişim. Ardahan’ın sıcaklığını çok sevdim. Proje çok güzel uygulanacak. Ayrıca Ardahan Üniversitesi’ni çok beğendim.” diye konuştu.

Projenin koordinatörlüğünü yapan Ardahan Üniversitesi Genel Sekreteri Vedi Aşkaroğlu ise, projenin pilot uygulama olarak başladığını belirterek, “Amacımız, öğrencilerin yaz tatilini daha verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamaktır.” dedi.

ABD’DEN GELEN EĞİTMENLERDEN SAMİMİ DEĞERLENDİRMELER

Usa Birleşik Devletleri’nden gelen kurs eğitmenlerinden Michael Schulte ise, “Bundan çok keyif alıyorum. Öğrenciler İngilizceyi bir hayli biliyorlar. Öte yandan dersler gayet eğlenceli.” şeklinde konuştu.

New York Birleşik Devletleri’nden gelen proje eğitmeni Richard Ruiz da, Ardahanlıları “misafirperver ve arkadaş canlısı” şeklinde niteleyerek, ayrıca Ardahan Üniversitesi ile ilgili, “Bence Ardahan Üniversitesi henüz başlangıçta olmasına rağmen çok parlak bir geleceğe sahip bir üniversitedir. Ardahan Üniversitesi’nin mevcut tesisleri ve kampüsünü gördüm. Gördüklerimden çok etkilendim. En çok da üniversite yönetimini çok etkileyici buldum. Gelmek istedikleri yere dair vizyon sahibi olmaları, üniversite ve öğrenciler üzerinde oldukça aktif rol oynamaları ve yabancı öğrencilerin en iyi eğitimi aldıklarından emin olma gayretleri oldukça etkileyici… Ardahan Üniversitesi, bu bölge açısından uzun süre etkisini sürdürecek en iyi başlangıç olacaktır.” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLER HEM İNGİLİZCE ÖĞRENECEK, HEM DE SPORTİF FAALİYETLERE KATILACAK

Kursa katılan 64 öğrenci 9-10 yaş, 11 yaş ve 12 yaş olmak üzere üç gruba ayrıldı. 4 hafta sürecek olan eğitimlerde öğrenciler 100 saat İngilizce dersi görecek. Kursa katılan öğrenciler sadece İngilizce öğrenmeyecek. Aynı zamanda beden eğitimi ve trekking gibi zengin sportif faaliyetlere de katılacak

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com