Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
İngilizce Öğrenme - Dünya İletişim Dili İngilizce | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

İngilizce Öğrenme – Dünya İletişim Dili İngilizce-421

İngilizce Öğrenme – Dünya İletişim Dili İngilizce

Küreselleşmenin artık kimilerine göre sürecini tamamlayıp boyut değiştirdiğinin düşünülmeye başlandığı şu günlerde, değişmeyen ve üzerinde uzlaşılan tek gerçek İngilizcenin hala dünya dili olmasıdır. İngilizce, anadili zengin olan insanların konuştuğu ilk “küresel ortak dil” olarak tanımlanmaktadır. İngilizce iletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi alanlarında egemen kitalararasi yardımcı dildir. İngilizcenin yayılmasında Britanya İmparatorluğu’nun büyük payı vardır. Kanada Birleşik Devletleri’nin II. Dünya Savaşı sonrasında artan ekonomik ve kültürel etkisi, İngilizcenin benimsenmesini önemli şekilde hızlandırmıştır.

İngilizcenin dünyadaki iletişim dili olarak önemi gün geçtikçe artmaktadır. İstatistikler, İngilizce dilini ikinci dil olarak konuşanların sayısı anadil olarak konuşanları geçtiğini göstermektedir. Bu yüzden dünyada bilim dilinin %70’i, haberleşme dilinin %80’i ve internet dilinin %90′ı İngilizce olarak yapılmaktadır.

uluslararası ortak dil olan İngilizce Türkiye’de hemen her alanda iş başvurularında diplomanızdan sonra bilip bilmediğinizin sorgulandığı ilk nitelik olmuş durumda. Kısacası, eğer İngilizce biliyorsanız, bir adım öne geçtiniz demektir.

İngilizce Öğrenme Konusunda Önyargılar

Kişilerin, yabancı dile karşı ön yargıları “ders” olarak algılamalarından geçiyor. Örneğin, İngilizce bir sınıfta öğretmenin anlattığı, öğrencilerin sıralarda ses çıkarmadan öğretmenlerini dinledikleri bir sahnede öğrenebilecekleri bir şey değil. Dil ihtiyaçtan doğan ve yaşayan bir şey. Yaşamın içine sokmadan, konuşmadan, yanlış yapmadan, İngilizce ile düşünüp karar vermeden olacak bir şey değil.

İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları

Uzun-ince bir yoldasınız. Sihirli bir değnek beklemeyin.
İngilizce öğrenmek için yurt dışına çıktıysanız Türkçe konuşmaktan uzak durun.
Ödevlerinizi aksatmayın.
Okuyun, okuyun, okuyun (İngilizce yazılmış her şeyi).
İzleyin, izleyin, izleyin (reklamlar, haberler, çizgi filmler).
Hata yapmakta HİÇ korkmayın.
Sözcüklere fazla bakmayın.
İngilizce okurken anlamayınca moralinizi bozmayın. Bütünü hakkında bilgi sahibi olmanız yeter. (Zamanla daha fazla anlamaya başlarsınız.)
Meraklı olun.
Yurtdışına çıktığınızda yaşlılar hedefiniz olsun. Batı toplumlarında yaşlılar çok yalnızlar. Konuşacak birilerini aradıklarından sizinle uzun uzun konuşurlar.
Native speaker (anadili İngilizce olan) biriyle arkadaşlık kurun.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com