Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
İngilizce Eğitim | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

İngilizce Eğitim-855

İngilizce Eğitim
Yurtdışı eğitim ile ilgli kaliteli bir platform
Neden İngilizce Özel Ders
21 Aralık 2009
Eğitim teknolojileri ne kadar gelişirse gelişsin bire bir eğitimin yerini hiçbir yöntem dolduramamaktadır. Ana dili İngilizce olan, alanında deneyimli ve sizin için gerekli olan bilgiyi en kısa ve en iyi şekilde sunacak olan özel ders hocasıdır. İngilizceyi özel ders alarak öğrendiğinizde:

Sizin için gerekli kelimeleri, gramer bilgisini, cümle kalıplarını ve çalışma taktiklerini sınıf ortamında kaybolmadan en #ingiltere#ingiltere,almanya,fransa,avustralya,avusturtya,yeni zelanda,italya,ispanya,malta,amerika,abd,california,new york,texas ana dili İngilizce olan bir öğretmen ile bire bir çalışmak olacaktır.

Kategori İngilizce Eğitim Yorum Yok »

Neler Yapılabilir ?
08 Aralık 2009
Ana dilini konuşan insanlar ile sonradan öğrenilen dili konuşanlar arasındaki en önemli farklardan birisi şudur: Ana dilini konuşan insanın kendisini ifade edebilmek için çok seçeneği vardır. Yüzlerce farklı biçimde kalıp kullanabilir. Seçenek zenginliğine sahiptir. günümüzderadan öğrenilen dil kullanılırken ise öğrenilmiş kalıpların dışına çıkılamaz. Dolayısıyla seçenekler, zengin değildir. Bu nedenle gerek sözel, gerekse yazılı ifade becerisinde kişi sınırlı düzeyde kalır. Yani “farkında olmadan öğrenme” süreci zenginleştirilmelidir.

Bunun için neler yapılabilir?

Yurtdışında, öğrenilen dilin konuşulduğu ülkede bulunun!
Bir dili öğrenirken o dilin konuşulduğu ortamda olmak çok önemli. Öncelikle anadilimizi nasıl öğrendiğimizi hatırlayalım. Beynimiz biyolojik olarak yabancı dil öğrenmeye programlanmıştır. Doğal olarak, verilen kalıpları algılama ve bunları ayrıştırarak depolama, anlamlandırma yetisine sahiptir.

İkinci dilin bellekte kapladığı alanı genişletebilmenin yollarından birisi, Yurtdışına, öğrenilen dilin konuşulduğu ülkeye gitmek ve orada bir süre yaşamaktır. Sokakta, alışverişte, otobüste her yerde İngilizce konuşulan ortamlarda bulunun. Bunun içinde yurtdışında dil okulları, yaz okulları gibi programlara katılmak hızlı ve doğru öğrenme açısından önemli bir adım olacaktır.

İngilizce televizyon programları ve filmler izleyin

Dinlerken mümkünse kulaklık kullanın. Böylece beyniniz, işitsel dikkatiniz dağılmadan doğrudan kayıt yapabilir. Bu sırada filmi anlamayabilirsiniz. Hiç önemli değil. Unutmayın, beyin doğal olarak dil kalıplarını bir süre sonra ayrıştırma, benzetme becerisine sahiptir. Siz dinlemeye devam edin. Bir süre sonra hiç anlamadığınız uzun bloklar halindeki söz dizinleri kendiliğinden, anlayabildiğiniz daha küçük parçalara ayrılacaktır. Film izlerken hoşlandığınız dil kalıplarını yazacağınız bir defteriniz olsun. Bunları not alın ve filmde duyduğunuz tonlamayla tekrarlayın. Bunları yeri geldikçe kullanmaya özen gösterin. Aynı filmi birden çok kez izleyin.

İngilizce Şarkılar Öğrenin

Şarkı sözlerinin anlamlarını araştırın, öğrenin. Şarkı sözlerini yazın. Ezberleyin. Birlikte söyleyin. Söylerken anlamını düşünün. Ne kadar çok şarkı öğrenirseniz dil alanınızın sınırlarını o kadar geliştirirsiniz. Özellikle sağ beyin işlevi olan ritim/müzik zekası ve ritim hafızası, sol beyin işlevi olan sözel zeka ve hafıza ile birlikte tetiklendiğinde öğrenme çok uzun dönemli olarak gerçekleşir. Bu anlamda, şarkılar ile dil becerinizi geliştirmek sizin için hem çok zevkli, hem de beyin uyumlu bir tekniktir. günümüzdeuç ise mükemmeldir.
İngilizce Konuşabileceğiniz Ve Duyabileceğiniz Ortamlarda Bulunun
Ülkemiz bu açıdan bir cennet. Özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarımız bu açıdan bize çok zengin seçenekler sunuyor. Plajda gözlerimizi kapatıp güneşlenirken alfa duruma geçmiş beyin dalgalarımız, dışarıdan gelen İngilizce konuşmaları hiç tereddüt etmeden beyne kaydeder.

İngilizce Kitaplar Okuyun

İngilizce kitap, dergi, gazete, broşür ne bulursanız okuyun. Yanınızda tıpkı film seyrederken olduğu gibi küçük bir cep defteriniz olsun. Beğendiğiniz ve kullanabilmeyi istediğiniz dil kalıplarını, sözcükleri içinde bulunduğu cümle ile birlikte defterinize yazın ve tekrarlayın. Bir kalıp veya sözcüğün sizin olması demek, onu uzun dönemli hafızaya atmış olmanız demektir. Bellek ile ilgili araştırmalar, yeni bir bilginin uzun dönemli belleğe yerleşebilmesi için en az 7 kez tekrar edilmesini gerektiğini belirtir.
Sözlük Kullanmayı Alışkanlık Haline Getirin

Mutlaka İngilizce – İngilizce sözlük kullanın. Öncelikle seviyenize uygun bir sözlük alın. Evde bulunan herhangi bir sözlük işe yaramayabilir. Sözlük, dil seviyenizin çok üzerinde olursa bir sözcüğün çok zengin anlamları ile karşılaşabilirsiniz. Hatta açıklamasını anlamak için tekrar sözlüğe gerek duyarsınız. Bu nedenle pek çok kişi, İngilizce – İngilizce sözlüğe bakmaktan nefret eder. Çünkü anlamaz. Oysa seviyeye uygun sözlük kullanılırsa bu durum büyük ölçüde ortadan kalkar.

Olumsuz Etkiler Nasıl Önlenebilir?

Kağıt üzerinde İngilizce bilgisi yeterli olmasına rağmen konuşma güçlüğü çeken kişi sayısı çoktur. Bu kişiler İngilizce konuşmak için ağızlarını açtıkları zaman herkesin kendilerini dinlediği, hatalarını bulacakları, gülünç duruma düşecekleri korkusunu yaşarlar. Ağızları kurur, zihinleri dağılır, kalp atışları hızlanır ve İngilizce konuşmak çok sıkıntı veren, bunaltıcı bir deneyim olur.

“Hata yapmak, öğrenme sürecinin doğal sonucudur” ilkesini kabul edersek, hatalar bizi geliştirir. Bu durumda, hatalar rehber görevi üstlenir. Bizi yönlendirir, hangi alanda hata yapılıyorsa o alan güçlendirilecek öncelikli alandır.

Kategori İngilizce Eğitim 2 Yorum »

Farkında Olmadan Öğrenme
08 Aralık 2009
Yapılan bir araştırmaya göre; Öğrenmenin yüzde 20’si bilinçli bir şekilde Sertifika Programları-129″ href=”http://dilkurslari.e-yurtdisiegitim.com/yurt-disi-sertifika-programlari-129″ target=”_blank”>Okul#farklı#farklı,zengin#son#son,günümüzde #son#son,günümüzdera da konuşmaya başlarız.

Kategori İngilizce Eğitim 1 Yorum »

Neden İngilizce konuşamıyoruz? Nasıl İngilizce Konuşabiliriz?
08 Aralık 2009
“Neden İngilizce konuşurken zorlanıyorum? Yıllarca İngilizce dersleri, dil kursları, bire bir İngilizce derslerinden günümüzdera hala iş İngilizcesini konuşmaya geldi mi konuşamıyorum.” diye utanan, sıkılan, kendini yetersiz hisseden hatta suçlayan insan sayısı hiç de küçümsenemez. Bunun zengin nedenleri var kuşkusuz. Oldukça yaygın olan bir neden, ana dilde düşünmek ve bunu öğrenilen dile çevirerek konuşma stratejisi. Yani Türkçe dilini düşünmek ancak İngilizce konuşmaya çabalamak.

Bu bir alışkanlık mı? Neden böyle bir strateji izlenir? Bir kişinin Türkçe düşünüp İngilizce konuştuğunu nasıl anlarız? Bu kişilerin İngilizce düşünebilmek için ne yapmaları gerekir?

Ana dilde düşünme ve bunu konuşulmak istenen yabancı dile çevirme stratejisini kullanan kişiler konuşmalarına başladıklarında uzun, karışık, anlamsız söz dizinleri kullanırlar. Oldukça yavaş, düşüne düşüne konuşurlar. Çoğunlukla sözcük ve cümle aralarında “aa..ııh…” gibi boşluk doldurucular kullanırlar. Çünkü bir yandan konuşurken diğer yandan ne diyeceğini düşünür ve orada kullanacağı sözcük veya kalıbın İngilizce nasıl söyleneceğini bulmaya çalışırlar. Sürekli “İngilizce olarak bu nasıl söylenir? Şu sözcük ne demektir?” diye düşünmektedirler.

Bu durumda zihin çok işlem yapmaktadır. Bu nedenle hem düşünceye odaklanamaz, hem de tercüme yaptığı diller birbirinden yapısal anlamda çok farklı olduğu için gramer olarak yanlış, hatta zaman zaman gülünç ifadeler ortaya çıkabilir.

Kategori İngilizce Eğitim o zaman ortaya bir kargaşa çıkıyor. İngilizce öğrenmeye başlamadan önce kendinize şu soruları sormalısınız:

NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMELİYİM?

Bu soru size ilk bakışta tuhaf gelebilir çünkü zaten geçerli nedenleri yukarıda saydık. Ancak iş#farklı#farklı,zengin olabilir. Ama unutmayın önce amacı belirlemelisiniz çünkü eğitiminizi ona göre şekillendirmelisiniz. TOEFL#farklı#farklı,zengin İngilizce eğitiminizi çok daha hızlı ve amaca yönelik bir şekilde alabilirsiniz.

NASIL İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR?

İngilizce Çalışmanızı 5’e Bölün:

- Gramer: Dil öğrenmenin temel taşı gramer bilgisidir. Ancak tek başına yeterli değildir. İngilizce gramer bilginiz kuvvetli olduktan #son#son,günümüzde hatasız konuşmaya çalışmayın. Konuşurken hatalarınızı farkederek düzeltebilirsiniz. Ne kadar çok denerseniz o kadar çabuk ilerlersiniz. Bire bir dersler alarak pratik konuşma egzersizi yapabilirisiniz.

Kategori İngilizce Eğitim 1 Yorum »

İngiliz İngilizcesi ve Usan İngilizcesi
08 Aralık 2009
İngiliz İngilizcesi ve Californian İngilizcesi önemli ölçüde farklı kelime ve kullanımlara sahiptir. İngiliz İngilizcesi’nde yeterli olmanız iletişim probleminizin kesin çözümü değildir. İngiliz İngilizcesi ve New Yorkn İngilizcesinde karıştırılan kelimeler, İngilizce – İngilizce sözlüklerde bulunabilir.

Kanadalıların kullandığı dil, kitaplardan öğrendiğiniz İngilizce’den bazı farklılıklar gösterebilir. Ayrıca, halk dilinde de bazı kullanım farklılıkları mevcuttur. Birçok Amerikalı, okulda öğrendiği dilbilgisi kurallarına pek uymaz, günlük konuşmalarında rahat bir dil kullanırlar.

Kategori İngilizce Eğitim Yorum Yok »

Yurtdışında Dil Eğitimi ile Konuşma Problemini Ortadan Kaldırma
08 Aralık 2009
#Amerika#Amerika,Usa, California,New York,Kanadan İngilizcesiyle iletişim kurmak #Amerika#Amerika,Usa, California,New York,Kanada’ya Üniversite veya Master eğitimi için gidenlerin pek çoğunun en önemli problemidir.
#Amerika#Amerika,Usa, California,New York,Kanada nasıl etkili iletişim kuracağınız konusunda birkaç ipucu:

· Pratik yapmak altın kuraldır. #Amerika#Amerika,Usa, California,New York,Kanada’ya adım attığınız andan itibaren İngilizce pratik yapmaya başlayabilirsiniz.

· #Amerika#Amerika,Usa, California,New York,Kanadan İngilizcesiyle iletişim kurmak konusunda ipuçları yakalamak için gözlerinizi ve kulaklarınızı dört açın.

· Kendinizi ifade ederken ana dilinizde düşünmeyin. #Türkçe#Türkçe,Türkçe dilini, Türkçe dilbilgisini mantığıyla düşünmek sıkıntı doğurabilir.

· Mümkün olan her an İngilizce iletişim kurmaya çalışın.

· Samimi olun#Amerika#Amerika,Usa, California,New York,Kanada’daki diğer yabancı öğrencilerle#Amerika#Amerika,Usa, California,New York,Kanada|’daki dil okullarından birinde eğitim görüyorsanız, öğretmenlerinizi dikkatli dinleyin ve yeni öğrendiğiniz kelimeleri gün içinde kullanmaya çalışın.

· Radyo ve televizyon programlarını takip edin. İletişim becerilerinizi geliştirmede size çok yardımcı olacaktır.

· Eğer imkanınız varsa düzenli olarak gazete, dergi, kurgusal ya da değişik türde kitaplar okuyun. Bu tür etkinlikler kelime hazinenizi geliştirme konusunda size yardımcı olacaktır.

· Hata yaptığınızda kendinizi asla kötü hissetmeyin.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com