Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
ielts turkey | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

ielts turkey-86

IELTS

IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından geliştirilen İngilizce yeterlilik sınavıdır. IELTS Sınavı Academic ve General Training olmak üzere iki bölümden oluşur. göçmenlik başvuruları için General Traning modülünü dikkate almak gerekir. Akademik modül ise akademik eğitim yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Üniversitelerin yüksek lisans ve doktora programlarına katılacak adaylar, IELTS sınavının akademik modül sınavını tercih etmelidirler.
 
    
  
IELTS; malta, Avusturalya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, ABD gibi bir çok ülkenin öğretim kurumlarında veya şirketlerinde geçerliliğe sahiptir. IELTS aynı zamanda, Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık sınıflarından muaf olmak veya lisans, yükseklisans, doktora gibi programlarından faydalanabilmek için de alınması gereken ingilizce yeterlilik sınavıdır. Bazı şirket, kamu ya da kamu kuruluşları da iş başvurusu ya da dil tazminatı koşulu olarak IELTS skoru istemektedirler. Kaplan Güvencesi altında “IELTS sınav uzmanı” ekibimizle yürüttüğümüz çalışmalarımıza başlamadan önce “IELTS Diagnostic Test” uygulamaktayız. Sınav’ın skoruna göre şekillenecek ve süresi belirlenecek olan eğitim programına hafta sonu ve/veya hafta içi programlarında katılmanız mümkün olacaktır. Tüm eğitim materyallerimiz ve deneme sınavlarımız ücretsiz olarak öğrencilerimize sunulmaktadır.

IELTS Sınavı; Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Sınav içeriği şöyledir;
TOEFL
GMAT
GRE
SAT
TOEIC
YDS
IELTS
Bölüm  Soru  Süre
Listening : 4 Bölüm  40 Soru  30 Dk.
Reading : 3 Bölüm  40 Soru  60 Dk.
Writing :
a ) Report (150-200 kelime)
b ) Independent Essay (200-250 kelime)  2 Konu  30 Dk.
Speaking  5-6 sorudan oluşan mülakat  11-14 Dk.
 
* Her bölüm ayrı, ayrı puanlandırılır ve rapor olarak düzenlenir. (TRF)
* Sonuçlar, sınav geçmişinden 13 gün sonra kargoya verilir.

IELTS sınavı derecelendirme sistemi ile puanlandırılır.

Puanlama:
9 – Expert User
8 – Very Good User
7 – Good User
6 – Competent User
5 – Modest User
4 – Limited User
3 – Extremely Limited User
2 – Intermittent User
1 – Non User
0 – Did Not Attempt The Test

*Kayıtlar sınav gününden en geç 4 hafta öncesine kadar kabul edilir.
*Kontenjan olduğu takdirde, sınav tarihinden önceki 3. hafta içinde sınavlar departmanından alınan onay ile gerçekleşen başvurular gecikme bedeline tabii tutulur.

Gecikme Bedeli: 70TL
2012 IELTS Test ücreti : 345TL

2013 IELTS Sınav geçmişlerine ulaşmak için : http://www.britishcouncil.org/tr/turkey-learning-exams-ielts-exam-dates.htm
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com