Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
ielts Türk Cumhuriyetleri | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

ielts Türk Cumhuriyetleri-860

IELTS Sınavına Başvuru
IELTS sınavlarına kayıt olmak çok kolaydır. IELTS sınav geçmişlerimizi kontrol edin, ücreti bankaya yatırdıktan sonra online başvuru formunu doldurun ve IELTS sınavına online kaydolun.

British Council Dünya çapında 100’ü aşkın ülkede 500’den fazla merkezde IELTS sınavları düzenlemektedir. Türk Cumhuriyetleri’de IELTS sınavına en kolay yoldan nasıl kaydolabileceğinizi öğrenmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

NEDEN IELTS?
GEÇERLILIK
HAZIRLIK
BAŞVURU
SONUÇLAR
IELTS Sınavına Kayıt
IELTS sınavına nasıl kaydolursunuz?
IELTS sınavına kaydolun
IELTS sınav tarihleri
IELTS koşulları
Özel düzenlemeler
Bize ulaşın

IELTS Sınavına Nasıl Kaydolursunuz?
Online kayıt ve sınav ücretinin ödenmesi

IELTS sınavına başvurmak için öncelikle adaylardan sınav için uygun bir tarih seçmesi istenir. tarihi seçmeden önce aşağıdaki linke tıklayabilir ve kayıt için kişisel bilgilerinizi girebilirsiniz. Lütfen başvuruyu tamamlamadan önce e-posta adresinizi tekrar kontrol edin. Tüm iletişim e-posta adresiniz yoluyla yürütülmektedir.

IELTS Sınavına kaydolun
IELTS sınavına kayıt olmak için izlenmesi gereken iki adım vardır:

Öncelikle sınav ücretinin aşağıda belirtilen banka hesap numarasına yatırılması
Websitemiz üzerinden (aşağıdaki linkten) online başvurunun tamamlanması
IELTS’e Online başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.
 

Önemli Noktalar:

Başvuruda bulunduktan sonra sınav tarihini değiştiremezsiniz.
Ödeme ve başvuru tamamlanmadan sınava başvurmuş sayılmazsınız. Sadece ödemenizin veya başvurunuzun olması sınava girişinizi garantilemez.
Sınavınızdan 10 gün önce e-posta yoluyla aday numaranızı belirten bir onay mesajı alacaksınız. Bu e-postayı sınav geçmişinden 10 gün öncesine kadar almazsanız, lütfen bize ulaşın. Onay mesajı almadığınız halde durumu bize bildirmezseniz sınava girişinizi garantileyemeyiz.
Sınavın konuşma bölümü yazılı sınavınızdan üç gün önce veya üç gün sonraki süre içinde gerçekleşebilir. Lütfen programınızı yaparken bu noktayı göz önünde bulundurun.
Sınavınızın yer ve saat bilgileri ile sözlü sınav bilgisi sınav geçmişinizden dört gün önce, Salı günleri saat 18:00’den sonra açıklanır. Bu linkten yer ve zaman bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.
Tüm adaylar için IELTS sınav ücreti 375 TL’dir. Eksik ödeme durumunda kayıt onaylanmayacaktır. Çevrimiçi başvurunuzu tamamlamadan önce ödemeyi aşağıdaki hesaba havale etmeniz gerekmektedir.

 

BRITISH COUNCIL TL Hesabı

İş Bankası
Beyoğlu Şubesi
Şube Kodu: 1011
Hesap No: 1386454

Alıcı :British Council – Embassy Office of Cultural Counsellor
Swift Code: ISBKTRISXXX
IBAN CODE: TR600006400000110111386454

Ödemenin doğru adayla eşleşmesini yapabilmemiz için lütfen ödeme yaparken aşağıdaki bilgileri de ödeme makbuzuna ekleyin:

Adayın tam adı
Sınav geçmişi
Kimlik numarası (Bu kimlik numarası adayın sınav günü sunacağı kimlikteki ile aynı olmalıdır. Bu bölümde kimlik ya da pasaport numarası kullanılmaktadır. )
Ör. Ali Yilmaz, 27 Kasım IELTS, 12345678912

Sınav ücretini nasıl ödeyebilirim?

Bankada ödeme:

En yakın İş Bankası şubesine gidebilir ve 375 TL olan sınav ücretini havale ücreti ödemeden             belirtilen hesaba yatırabilirsiniz.
Bankaya gitmeden ödeme:

Ödemeyi

Internet bankacılığı
Mobil bankacılık
ATM
kanallarıyla da yapabilirsiniz.

Adaylar sınav ücretleri çerçevesinde ödenmesi gerekebilecek ekstra ücretlerden sorumludur. 375 TL altındaki ödemeler kabul edilmeyecektir.

Geç Kayıt

Son başvuru tarihinden sonra yapılan kayıtları kabul edememekteyiz. Ancak kontenjan fazlalığı durumunda geç kayıt ücreti ödeyerek kayıt yaptırabilirsiniz. Ek kontenjan her sınav için geçerli olmayabilir.

Son kayıt geçmişinden sonra kaydolmak isteyen adaylar, sınav departmanı ile temasa geçmeli ve ek kontenjan durumunu sormalıdırlar.

Sınavın Transferi veya İptali

Transferler, sınav geçmişinden 5 hafta önce talep edilmesi durumunda bir kereye mahsus ücretsiz yapılabilmektedir. Yeni sınav tarihi, ilk başvuru tarihinden sonraki 3 ay içinde son başvuru geçmişi geçmemiş olan bir sınav tarihine ayarlanmalıdır.

Sınav tarihinden 5 hafta kala veya daha geç yapılan iptal ve transfer talepleri 100 TL bir transfer ücretine tabidir ve aday sınava katılamama nedenini açıklayan resmi bir belge sunmalıdır. Yeni sınav geçmişi, ilk başvuru geçmişinden sonraki 3 ay içinde son başvuru geçmişi geçmemiş olan bir sınav geçmişine ayarlanmalıdır.

British Council iptal ya da transfer talebini reddetme hakkını saklı tutar.

İlgili formları e-posta ile göndererek iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Sınav Gününde Hasta Olursanız

Hasta olan adayların, sınavı takip eden üç iş günü içinde, sınav tarihini ve ilgili belgeleri tıbbi rapor ile birlikte e-posta yoluyla göndermeleri gereklidir. Aksi takdirde aday, sınav bedelinin iadesi ile ilgili tüm haklarını kaybeder.

Gerekli belgelerin üç iş günü içinde alınmasının ardından, idari masraflar için 100 TL düşüldükten sonra adaya geri kalan sınav ücretinin iadesi yapılacak ya da Avrupa Dilleri Yurtdışı Eğitim bir sınav tarihi belirlenecektir. Ya da 100 TL transfer bedeli ödenmişse Alternatif bir sınav geçmişi belirlenecektir.

Sınavını ileri bir tarihe erteleten ancak ikinci sınav geçmişinde de hastalanan adaylara sınav bedeli iade edilmeyeceği gibi yeni bir sınav geçmişine transfer de söz konusu olamayacaktır.

Transfer Formu
İade Formu
 

IELTS Sınav tarihleri
IELTS sınavı Türkiye’nin pek çok farklı şehrinde yapılmaktadır. IELTS sınavı yer bilgileri ve tarihleri için aşağıdaki tabloları inceleyebilirsiniz.

IELTS August 2013 dates

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com