Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
IELTS kursLARI-296 | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

IELTS kursLARI-296

IELTS Eğitimi

1.IELTS nedir?
IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir dil sınavıdır. IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve California gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler tarafından kabul edilmektedir. IELTS Sınavı Academic ve General Training olmak üzere iki seçeneğine sahiptir. General Training seçeneği genelde hareketmenlik başvuruları için tercih edilir, Academic seçenek ise eğitim alanında yapılan başvurularda tercih edilmektedir.

2. IELTS sınavına kimler katılabilir?
IELTS sınavına eğitim hayatlarına başta İngiltere, ABD ve Kanada olmak üzere yabancı ülkelerde devam etmek isteyen veya kariyerlerine İngilizcenin geçerli olduğu kurumlarda devam edecek olanlar katılabilir. Ayrıca ülkemizde üniversitelerin İngilizce hazırlık muafiyetinden yararlanmak isteyenler de IELTS sınavına girebilir.

3. IELTS sınavını hangi kuruluşlar kabul etmektedir?
Avrupa DilleriS Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, New York Birleşik Devletleri ve amerika başta olmak üzere birçok ülkede, üniversite başvurularında kabul edilmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinde, 1400’den fazla üniversite ve kurum IELTS sınavını kabul etmektedir. Ayrıca IELTS ülkemizdeki bütün üniversiteler tarafından da kabul edilmektedir. IELTS sınavını kabul eden kuruluşların tam listesini www.ielts.org sitesinden bulabilirsiniz.

4. IELTS sınavına nasıl başvurulur?
IELTS Sınavı İngiliz konsolosluğunun belirlediği noktalarda ve daha önce ielts.org adresinde ilan edilen tarihlerde iki oturum olarak uygulanır. Sınav ücretini ilgili bankaya ödedikten sonra başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz. JustEnglish kayıt işlemleri sırasında öğrencilerine yardımcı olmaktadır.

5. IELTS sınavının süresi ne kadardır?
IELTS sınavı süresi Akademik IELTS formatı için toplam 2 saat 45 dakikadır.

6. IELTS sınavının teknik altyapısı nasıldır?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com