Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
ielts başvuru | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

ielts başvuru-873

IELTS’e Başvuru Yapacaklar İçin..
 
Herkese merhaba..

Bu konuyu açtım çünkü başvuru sürecinde yani sınavdan önce merak ettiğim ya da sorun yaşadığım konuları paylaşmak istedim ki herkes faydalanabilsin ve aynı kaygıları yaşamasın.. Öncelikle sınava nasıl çalışılması gerektiği ya da hangi kursuu önerdiğime dair bir şey yazmicam başta bunu söyliyim ki devamını okumak zorunda kalmasın kimse..

Sınava başvuruyu yapmadan önce resmi sitede de yazdığı gibi önce parayı yatırıyoruz daha sonra başvuru formunu doldurmak için siteye giriş yapıyoruz.. Online formu doldururken sizden bir fotoğraf yüklemenizi fotoğrafın da omuzdan yukarısı, net ve son 6 aylık döneme ait olmasını vs istiyorlar.. Ayrıca ben formu doldurup başvuru yaptıktan sonra bir sitede okudum ki bu yüklediğiniz fotoğraf 100kb den büyük olmamalıymış lakin benimki biraz daha büyüktü. Bunu okuduktan ve onay mailinin hala gelmemesinden dolayı biraz endişelendikten sonra britishcouncil i aradım ve fotoğraf boyutunun sordum sorun olmadığını söylediler. Ama siz gene de yüklenirken fotoğraf zaman kaybetmemek için fotoğrafı paintte falan küçültüp öyle yükleyin derim.

Bazı sitelerde, forumlarda onay mailinin bir kaç gün içinde geldiği yazıyor fakat benimki sanırım online başvurudan 2hafta sonra falan geldi. Şöyle söyliyim sınavım 13nisandaydı bana mail 27martta gelmiş.

Başvuruyu falan her şeyi hallettikten sonra geriye sınav yerinin tarihinin açıklanması kalıyor ki bu da sınavdan 5gün önce gerçekleşiyor yani daha önceden endişelenmeye gerek yok.. Ben cuma günü speaking sınavına girdim (ayın 12si) sınav yerim ve saatim salı günü belli olmuştu. Bu arada speaking ve diğer sınavlar benim gibi farklı günlere denk gelebiliyor ama özel durumu olanlara ya da başka illerden gelip sınava gireceklere yardım edildiğini biliyorum. Böyle bir durum varsa siz sınav yeriniz belli olmadan britishcoucsil i arayıp haberdar edin derim çünkü sanırım belli olduktan sonra değişiklik yapılamıyor..

Sınava gitmeden önce başvuru formunu çıkarıyoruz ve dolduruyoruz. Ben tükenmez kalemle doldurdum sorun olmadı ve sanırım tükenmez kalemle doldurulması da gerekiyor. Herhangi bir yerde yazmıyor hangi kalem olacağı ama siz tükenmezle yazın. Formu büyük harfle dolduruyoruz fakat ben mailimi yazmam gereken kısmı küçük harfle yazdım büyük yazınca mail yanlış olduğu için bana ulaşamicaklarını düşündüm.. Sınava giderken nüfus cüzdanı fotokopinizi ve fotoğrafınızı yanınıza almayı unutmayın.. Fotoğrafı yapıştırmanıza gerek yok bence çünkü orda zımbalayıp hallediyorlar ve benim gibi speaking e falan erken girerseniz bir de fotoğrafınız çekiliyor(diğerleriyle aynı günse o sınavdan önce çekiyorlar fotoğrafı) ve siz sınav olurken dışardaki görevliler dosyaları düzenleyip size öbür sınava giderken ne götürmeniz gerekiyorsa verip söylüyorlar.. Bana zımbalayıp verdikleri kağıtların arasında formun 3. sayfası (sonucumuzun gönderilmesini istediğimiz kurumları yazdığımız sayfa) yoktu ve yerinde gereksiz gördüğüm aday bilgilendirme sayfalarından ilki zımbalanmıştı. Ben o 3. sayfayı doldurmadığım için sanırım çıkarmışlar ama ben öbür sayfayı görünce yanlışlık olduğunu düşünüp sınav yerine giderken o kağıdı da alıp gitmiştim.. Gerek yokmuş eğer siz de o sayfayı boş bırakırsanız ve benimki gibi zımbalayıp verirlerse endişeye gerek yok..

Sınavda ben tükenmez kalemi sadece sınav başlamadan önce dolduruğumuz zarfın üstündeki bilgileri doldururken kullandım. Bu zarfı size sınav salonunda veriyorlar ve listeningin sonundaki 10dklık kısımda görevliler topluyor. Reading ve listeningde kesinlikle kurşun kalem kullanılması gerekiyor ve tükenmez kalem isteğe bağlı olarak writing’te kullanılabiliyor.

HAtırladığım, önemli gördüğüm konular sanırım bu kadar aklıma gelen bir şeyler oldukça ekleme yaparım..

Herkese sınavda başarılar umarım hedefimize ulaşırız hepimiz

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com