Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
Doğuş Üniversitesi Duiyes | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

Doğuş Üniversitesi Duiyes-606

Proficiency Sınavları Hakkında
PROFICIENC KURSLARI
Proficiency Sınav İçerikleri
DOĞUŞ DÜİYES
Doğuş Üniversitesi DÜİYES Sınavı

Doğuş Üniversitesi Proficiency Sınavı DÜİYES, iki aşamalı olarak yapılan bir ingilizce yeterlilik sınavıdır.

DÜİYES I olarak adlandırılan birinci aşama sınavı 120 dakika süren yabancı öğrencilerin genel ingilizce bilgisini test eden çoktan seçmeli bir seviye tespit sınavıdır. Bu sınavda 60 veya üstü alan öğrenciler başarılı kabul edilir ve ikinci aşama sınavına(DÜİYES II) girmeye hak kazanırlar. Bu puanı alamayan öğrenciler sınav günümüzdeuçlarına göre hazırlık sınıflarında kendilerine uygun bir seviyeye yerleştirilirler.

DÜİYES II sınavı; öğrencilerin İngilizce Kullanımı(Use of English), Okuma(Reading), Dinleme(Listening), Yazma(Writing) ve Konuşma(Speaking) becerilerini ölçen bir yeterlilik sınavıdır. (Konuşma bölümü Eylül, Ocak ve Haziran yeterlik sınavlarında yoktur.) DÜİYES II sınavından 60 veya üstü alan öğrenciler başarılı kabul edilir ve fakültelerinde eğitime başlarlar. Bu puanı alamayanlar hazırlık sınıflarında kendilerine uygun bir seviyeye yerleştirilirler.

Dinleme(Listening) bölümünde üniversitede herhangi bir ders esnasında okutmanlar ve öğrenciler arasında geçen iki adet dialog dinletilir. Öğrenciler dinleme esnasında not alabilirler. Daha sonra öğrencilerden dialoglar ile ilgili sorulara yanıt vermeleri istenir. Cevaplama süresi her dinleme parçası için 5 dakikadır.

İngilizce Kullanımı(Use of English) ve Okuma(Reading) bölümleri birbiri ile içiçe geçmiş olarak yapılır. Okunan metinler ile ilgili boşluk doldurma, doğru cevabı bulma, doğru kelimeyi seçme ve eşanlamlı cümleyi yazma tipinde sorular sorulur.

Yazma(Writing) bölümünde öğrencilerden verilen bir fikir ile ilgili görüşlerini ifade eden ortalama 300 kelimelik* bir kompozisyon(essay) yazmaları istenir.

* 300 kelimelik bir kompozisyon standart el yazısıyla 1-1,5 sayfa sürer.

Doğuş Üniversitesi Proficiency (DÜİYES) Sınav Örneği için tıklayınız.

Doğuş Üniversitesi Proficiency kurslarımız hakkında
bilgi almak için tıklayınız.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com