Parse error: syntax error, unexpected T_ENCAPSED_AND_WHITESPACE in /home/adakademi.com/domains/almanya.adakademi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-support/wordpress-support.php(12) : runtime-created function(1) : eval()'d code on line 1
Dil Eğitimi Dil Kursu İngilizce Kursu | Almanya Eğitim
Satış Destek Hattı 0 532 236 24 00

Dil Eğitimi Dil Kursu İngilizce Kursu

Usa da Dil Eğitimi

New York İngilizce öğrenmek için en popüler ülkelerin başında gelir. Geniş bir yüzölçümüne sahip ve eyalet sisteminin olması, eyaletler arasında kanunlar farklılık gösterirken, yaşam koşulları, iklimler ve hatta aksanlar bile oldukça farklıdır. Dil eğitimi için California’nın neresine gidildiği bu yüzden çok önemlidir. İklim olarak ılıman California, yazın özellikle çok sıcak olan Florida, kışın -15 dereceyi bulabilen Boston farklı seçenekler için örneklerdir.

Türk öğrencilerin ismi daha çok duyulmuş şehirleri daha çok tercih ederler. Amerika, New Jersey, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Chicago, Boston ve Miami gibi şehirler de bulunan dil okullarında çok sayıda Türk öğrenci bulunmaktadır.

Öte yandan, Nashville, Indianapolis, Charlotte, La Vern, Protland gibi şehirlerde Türk öğrenci sayısı oldukça azdır ve bu özellik çoğu zaman İngilizce eğitim sürecini olumlu etkilemektedir. Zira etrafta Türkçe konuşulacak ortamın olmaması öğrencileri daha çok İngilizce pratik yapmak zorunda kalmasına yol açmaktadır.

Kanada da ki dil eğitimi şehir merkezlerinde bulunan özel dil okullarında alınabileceği gibi, büyük bir kampus ortamında da alınabilir. Her iki seçenek için de ATLAS’tan ücretsiz danışmanlık hizmeti alınabilir ve bu iki seçenek arasında bir maliyet veya eğitim kalitesi farkından söz edilemez zira hem üniversite hem de özel dil okulu seçenekleri arasında çok kaliteli programlar mevcuttur. Ancak arada çok ciddi sosyal yaşam farkı vardır, büyük bir üniversitenin kampüsünde olmak, üniversitenin bütün olanaklarından faydalanmak ve Amerika lı öğrenciler ile aynı ortamda bulunmak anlamına gelir. Eğer Columbia üniversitesi gibi hem “top school”, hem Manhattan’da bulunan hem de devasa bir kampüse sahip olan bir üniversitenin dil kursuna gitmiyorsanız eğitim alacağınız kampüs şehir merkezinde olmayacaktır. Columbia üniversitesinde dil eğitimi almak ise Amerika da ki en pahalı dil okulu seçeneklerinden bir tanesidir .

Kanada da dil kursu maliyetleri aylık 800 USD ile 4000 USD arasında değişmektedir. Aylık ücreti 400 USD olan NY, LA ya da San Diego’da dil kursları da bulunmaktadır ancak eğitim standartları ile alakalı olarak ciddi problemler yaşanmaktadır. Kanada dil kursları ile alakalı detaylı bilgi için Nurşah Hanım ile irtibat kurabilirsiniz; nursah@atlasedu.com

Kampüs oratamında dil eğitimi alabileceğiniz ve ATLAS ın çalıştığı ve tavsiye ettiği üniversitelerden bazıları;

University of Pennsylvania
UCLA
UCSD
UC Irvine
Columbia University
Miami University

Bünyesinde ELS in dil eğitimi verdiği ünivesitelerden tavsiye ettiklerimiz;

Southern Polytechnic State University

Roger Williams University

Queens University of Charlotte

Dominican University

University of Cincinnati

Clemson University

Case Western Reserve University

Chabot College

Hawaii Pacific University

University of St. Thomas [Houston]

Indiana University Purdue University Indianapolis

University of La Verne

Florida Institute of Technology

Adelphi University

College of Mount Saint Vincent

Middle Tennessee State University

Stetson University

Eckerd College

Fairleigh Dickinson University [Metropolitan Campus]

Üniversite kampus içindeki dil okulları, öğrencilere ve profesyonellere yönelik zengin eğitim programlarına sahiptirler.
Dil eğitimi alacak öğrencilerin katılabileceği programların ders saati haftalık minimum 18 saat ve üzeri olmalıdır. Öğrencilerin çalışma izni haftada 20 saat olarak sadece kampüs içinde mevcuttur. Ancak kısıtlı olan kampüs içindeki işler daha çok akademik eğitim alan öğrenciler tarafından değerlendirilmekte olduğundan dil okulu öğrencilerinin yasal olarak çalışma izinleri yok denecek kadar azdır.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

İletişim

Bağdat Caddesi NO:359 Şaşkınbakkal 34740, iSTANBUL
Telefon: 0216 360 70 07
Fax: 0216 467 64 43
Website: http://avrupadilleri.com
Email: info@avrupadilleri.com